Pátek, 14 června, 2024
Novinky

Šampiónem G Open 2023 se stal Attila Pál

Ideální golfové podmínky, dobře připravené hřiště a spousta dobrot z kuchyně v průběhu celého turnaje doprovázely G Open 2023. Startovní pole bylo sice trochu menší, než obvykle, ale to nijak nebránilo tvrdým soubojům na hřišti a to ve všech kategoriích. V kategorii senior se nám již po třetí vrátila početná skupina polských hráčů, kteří si na nás asi zasedli a navíc odjížděli v neděli se slovy: zase za rok, takže o budoucnost turnaje se nemusíme strachovat.

V pátek a v sobotu se nejlépe dařilo nováčkovi turnaje Michalu Dvořákovi z Hodkoviček, který svými koly 74 a 75 ran nenechával nikoho na pochybách, že si přijel pro vítězství a pro vstupenku do světového golfového žebříčku. Michalovy výkony ze vzdálenosti dvou úderů sledoval místní vlčák Alex Janata a loňský vítěz mužské kategorie Attila Pál, který ztrácel dokonce šest ran.

Kategorii žen podle předpokladů ovládla Justýna Šafaříková, která za nepřítomnosti šampiónky předchozích ročníků Bobešky Burdové, která si plnila své povinnosti na turnaji Ladies Europen Tour v Berouně, neměla ve startovním poli nikoho, kdo by jí dýchal přímo na záda a tak si v neděli došla v klidu pro vítězství.

Nedělní kolo přineslo drama zejména v elitní kategorii mužů. Michal Dvořák, který svými výkony v prvních dvou kolech jasně naznačil, že jiné, než první místo nepřichází v úvahu, znejistěl a pootevřel vrátka Attilovi a Alexovi, kteří číhali ve společném flightu. I přes drobná zaváhání v průběhu kola se stále držel v čele, ale na šestnácté jamce ho oba soupeři dohnali a nevydařené poslední dvě jamky ho stály vítězství.

G Open šampion 2023 Attila Pál